Balsam

Balsam kapucyński to prosty preparat, wykonywany z ziół i żywic, wzmacniający system oraz regulujący funkcję układu pokarmowego. To stara nalewka ziołowa, wytwarzana w klasztorze kapucynów w Krakowie i użytkowana przez grupie na etap dolegliwości. W długiej historii stosowania balsam niezliczone razy okazywał swe skuteczne działanie.

Balsam kapucyński jest wcale skomponowaną mieszanką ziołową, która umożliwia funkcjonowanie organizmu pokarmowego i zwiększa odporność. nalewka ziołowa krakowskich kapucynów on i iść w interakcje z kolejnymi środkami i lekami, dlatego panie je zażywające powinny skonsultować się z specjalistą.

Recepturę balsamu kapucyńskiego krakowscy bracia wzięli z Czech na wstępie XX w., że jako dziękczynienie za opiekę nad zakonnikiem z praskiego klasztoru, zranionym podczas I wojny światowej. W tych latach na podstawie Balsamu rozpoczęto wytwarzać nowe materiały kosmetyczne: mydło, żele i kremy.

Krakowscy Kapucyni trudniąc się od niemal wieku wytwarzaniem Balsamu Kapucyńskiego różnią się w współczesny forma swoim bogatym doświadczeniem. Balsam stanowi unikalna kompozycja mieszanki ziół, żywic balsamicznych, propolisu, miodu oraz oryginalnych suplementów smakowych i aromatycznych i może wywierać na energię prowadzenia pojazdów mechanicznych i wzmacniać krwawienia miesięczne. Bóle głowy uleczyć można idąc tym balsamem czoło, a też często wąchanie i wciąganie balsamu odświeża umysł, wzmacnia pamięć, nie dopuszcza do zawrotów głowy.